Oto Jak Zbadać (i Gdy Możesz Więc Skopiować)

Jak zdefiniowaćOutsourcing? To używanie ofert zewnętrznych osób wykonujących teleradiologia praca usługi na potrzeby naszej działalności, coraz częściej wykorzystywany bywa także na naszym rynku medycyny.

Od kilku lat z ogromnymsukcesem sprawdza się w radiologii do zdalnego opisu obrazów. Używany jest zarówno przez niewielkie, jak i duże jednostki medyczne.

Czym jest teleradiologia ? I jakie plusy może zapewnić dla Twojego gabinetu lekarskiego?

Nowe technologie komputerowe, oraz powszechny dostęp do Internetu, pozwoliły na stworzenie systemów teleradiologicznych.

Na czym polega teleradiologia ?

Pierwszy schemat tego systemu obejmuje centralną jednostkę zwykle określaną jako centrum opisowe również placówki medycyny które są zapisane do sieci. Szpitale oraz przychodnie korzystające z oprogramowania teleradiologii posiadają możliwośc dostępu do systemu, w którym jest możliwość dodawać wykonane obrazy diagnostyczne oraz zlecać oraz robić opisy.

A zadaniem centrum opisowego jest administrowanie obrazami albo opisami i przypisywanie ich do lekarzy wykonujących analizy.

W życiu wygląda to dokładnie tak – ośrodek medyczny tworzy cyfrowe obrazy diagnostyczne i dodaje je do systemu teleradiologicznego ze wskazaniem, jak bardzo potrzebne jest wykonanie jego analizy.

Obraz przez internet trafia do centrum opisowego, które administruje pojawiającymi się zleceniami i wysyła je do lekarzy zajmujących się tym.